Новости:  

20 Ноябрь, 2007 12:23

Бойко відбивається від "білоруського варіанта" по газу?

За інформацією "Комерсант-Україна", Україна запропонувала установити ціну на газ у 2008 році $147,5 за тисячу кубометрів, а в 2010 році - $160.

Джерела видання в "Газпромі" повідомили, що російська компанія виявилася в понеділок не готова прийняти пропозицію України і переговори були перенесені.

Переговори про перспективи співробітництва Росії й України по газу в центральному офісі "Газпрому" у понеділок тривали до пізнього вечора. Сторони з'ясовували юридичні деталі угоди, яку планується підписати до кінця цього тижня. Про її принципи вони домовилися ще в минулий четвер.

Як розповів виданню перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак, угода зафіксує принцип формування ціни до 2011 року, що буде полягати у тому, що Україна буде одержувати газ за ціною на кордоні Польщі-Німеччини мінус транспортні витрати.

"Певні коливання ціни передбачені в зв'язку з закачуванням газу в підземні сховища і сезонну затребуваність газу на ринку", - пояснив Шлапак.

За його словами, в угоді будуть записані конкретні ціни на газ до 2011 року: "Ми не погодилися з білоруським варіантом угоди, де прописані понижуючі коефіцієнти, і вирішили усе зафіксувати точно".

Шлапак повідомив, що після переговорів у минулий четвер у "Газпромі" президент Віктор Ющенко схвалив їхні підсумки.

Джерело видання, близьке до переговорів, розповіло, що ціна на газ, яку Україна запропонувала "Газпрому", складає в 2008 році $147,5 за тисячу кубометрів, у 2010-м - $160. Ціна в 2009 році буде деяким проміжним значенням.

Як повідомив Шлапак, в угоді передбачено, що до 2011 року ціна транзиту природного газу для Росії мінятися не буде, а надалі в документ будуть закладені умови, при яких можна переглянути транзитні ставки.

Високопоставлене джерело в "Газпромі" пояснило, що пропозиція України "будується на збереженні чинної системи постачань".

"Якщо змішати туркменський, казахський і узбецький газ, що RosUkrEnergo купує на 2009 рік, і додати незначну націнку RUE, вийде та ціна, яку запропонувала Україна", - сказав співрозмовник видання.

Гендиректор газотрейдингової компанії "Об'єднана газова група" Данило Шевелєв каже, що якщо ціна на газ дійсно буде $147,5 за тисячу кубометрів, то його вартість для промисловості досягне $220-230 за тисячу кубометрів (зараз $180-190 за тисячу кубометрів).

"Українська правда"

Читайте так же:
30 Май, 2011 “Мечел” даст угля источник: УкрРудПром
4 Январь, 2011 С Миллером в забой источник: Сайт"Минпром"
9 Ноябрь, 2010 Дело – труба источник: Газета"Экономика"
4 Ноябрь, 2010 Бери или плати источник: Сайт"Минпром"
2 Ноябрь, 2010 Ядерная дружба источник: Газета"Экономика"
Комментарии (0)
Для комментирования новости необходимо залогиниться в систему.